III Festiwal Sztuki Młodych Niepełnosprawnych „Krajobraz Serca” 7-22 października, 2023r.

Z wielką radością pragniemy  zaprosić Państwa do wzięcia udziału w III edycji Festiwalu Sztuki Młodych Niepełnosprawnych Krajobraz Serca. Który odbędzie się w Łodzi, na terenie Parafii Św. Anny przy aleja marszałka  Edwarda Śmigłego Rydza 24/26, 93-281 Łódź, w terminie:  7-22 października, 2023r.

Organizatorem Festiwalu jest fundacja Integracja JP II. Festiwal dedykowany jest pamięci św. Jana Pawła II a hasłem przewodnim tegorocznej edycji są słowa św. Jana Pawła II „Człowieka trzeba mierzyć miarą serca”.

Ideą Festiwalu jest umożliwienie osobom z niepełnosprawnościami oraz pochodzącym ze środowisk wykluczonych realizowanie, wbrew przeciwnościom, wybranej drogi życiowej, zgodnej z talentem i marzeniami. Wydarzenie składać się będzie z cyklu konkursów obejmujących różne dziedziny sztuki oraz serii warsztatów i koncertów.

Do części konkursowej zapraszamy osoby z orzeczoną niepełnosprawnością, w wieku 10-24 lat (z podziałem na uczniów szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych), z regionu łódzkiego, kierowane przez szkoły specjalne oraz placówki szkolno-wychowawcze.

Planujemy cztery kategorie konkursowe:

– Wokalistyka (soliści i zespoły) – 7.10.2023r.

– Sztuki Piękne (np. malarstwo, grafika, rzeźba, rysunek, instalacje) – 14.10.2023r.

– Literatura (np. poezja, proza) – 14.10.2023r.

– Teatr (np. dramat, pantomima) – 21.10.2023r.

Naszym pragnieniem jest uhonorowanie zdobywców pierwszych miejsc nagrodami w formie nagrody finansowej. Mamy wielką nadzieję, że Festiwal przyczyni się nie tylko do dalszego twórczego rozwoju, ale również pozwoli w profesjonalny sposób wesprzeć utalentowaną osobę w obraniu drogi życiowej związanej z działalnością artystyczną, kreatywną.

Regulamin oraz Karty Zgłoszeniowe znajdą Państwo w zakładce „Krajobraz Serca” lub/oraz na stronie: www.krajobrazserca.integracjajp2.pl