Aktualności

"Blask bitewnej chwały!" Jan Pietrzak i przyjaciele

27.06.2021

Fundacja Integracja JP II z siedzibą w Łodzi, al. marsz. Śmigłego Rydza 24/26 oraz Towarzystwo Patriotyczne -Fundacja Jana Pietrzaka organizuje koncert pn. "Blask bitewnej chwały!", który odbędzie się w dniu 27 czerwca od godz.18.30 w kościele św. Anny w Łodzi, al. marsz Śmigłego Rydza 24/26

W tym wyjątkowym wydarzeniu wystąpi Jan Pietrzak z przyjaciółmi (Dominika Świątek, Piotr Rafałko). Nastrojowy wieczór patriotyczny połączy historię i współczesność. To program o polskich zwycięstwach, bohaterach i niezwykłych losach naszych rodaków. Repertuar niosący optymizm, nadzieję, wiarę w przyszłość i olbrzymią dawkę budującej energii.

Patronat Honorowy nad koncertem objął Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Prof. dr hab. Piotr Gliński.

Goście usłyszą piosenki minionego stulecia w wykonaniu zaproszonych artystów, wzbogacone komentarzami Jana Pietrzaka dotyczącymi spraw aktualnych.

Solistom towarzyszyć będzie Kapela spod Egidy w składzie: Mariusz Dubrawski, Tomasz Bielski, Jerzy Czekalla, Wojciech Ruciński.

Koncert realizowany jest w ramach programu "Zwycięskie bitwy", przygotowanego przy współpracy z Narodowym Centrum Kultury i współfinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Radosnego Alleluja

31.03.2021

Wielkanoc 2021

I Festiwal Sztuki Młodych Niepełnosprawnych „Krajobraz Serca”

12.02.2021

Ideą i celem Festiwalu jest umożliwienie osobom z niepełnosprawnościami oraz pochodzącym ze środowisk wykluczonych realizowanie, wbrew przeciwnościom, wybranej drogi życiowej, zgodnej z talentem i marzeniami. Festiwal ma przyczynić się do integracji dzieci i młodzieży z różnych środowisk, nawiązywania kontaktów, odkryć młode talenty i pomóc im w dalszym rozwoju zdolności artystycznych, dać wytchnienie po długim okresie izolacji (szczególnie dotkliwej dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami) oraz nadzieję na rychły powrót do normalności po pandemii koronawirusa.

Wyjątkowy św. Mikołaj dla dzieci - 2020

25.12.2020

Fundacja -„INTEGRACJA JP II” corocznie organizowała w Atlas Arena w Łodzi koncert Mikołajkowy dla 5000 dzieci specjalnej troski oraz dzieci wywodzących się z najuboższych rodzin województwa łódzkiego. Podczas koncertów Fundacja obdarowywała każde  zaproszone dziecko paczką upominkową.


Trwająca w 2020 roku pandemia COVID-19 uniemożliwiła organizację koncertu. Chcąc podtrzymać tradycję Fundacja postanowiła zrealizować projekt pn. „Wyjątkowy św.  Mikołaj dla dzieci-2020” i obdarować paczkami upominkami 1000 dzieci: niepełnosprawnych, które na stałe przebywają w ośrodkach  szkolno- wychowawczych,  domach dziecka, a także dzieci ze Szkół Życia z województwa łódzkiego.
Fundacja-„INTEGRACJA JP II” dziękuje Województwu Łódzkiemu oraz wszystkim darczyńcom, za wsparcie naszej akcji i podzielenie się sercem z potrzebującymi dziećmi.Zobacz, co piszą w mediach:

TVP 3 - Św. Mikołaj, mimo obostrzeń odwiedził niepełnosprawne dzieci

TVP 3 - Rozmowa dnia

TV TOYA - Wydarzenia