Aktualności

Radosnego Alleluja

31.03.2021

Wielkanoc 2021

I Festiwal Sztuki Młodych Niepełnosprawnych „Krajobraz Serca”

12.02.2021

Ideą i celem Festiwalu jest umożliwienie osobom z niepełnosprawnościami oraz pochodzącym ze środowisk wykluczonych realizowanie, wbrew przeciwnościom, wybranej drogi życiowej, zgodnej z talentem i marzeniami. Festiwal ma przyczynić się do integracji dzieci i młodzieży z różnych środowisk, nawiązywania kontaktów, odkryć młode talenty i pomóc im w dalszym rozwoju zdolności artystycznych, dać wytchnienie po długim okresie izolacji (szczególnie dotkliwej dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami) oraz nadzieję na rychły powrót do normalności po pandemii koronawirusa.

Wyjątkowy św. Mikołaj dla dzieci - 2020

25.12.2020

Fundacja -„INTEGRACJA JP II” corocznie organizowała w Atlas Arena w Łodzi koncert Mikołajkowy dla 5000 dzieci specjalnej troski oraz dzieci wywodzących się z najuboższych rodzin województwa łódzkiego. Podczas koncertów Fundacja obdarowywała każde  zaproszone dziecko paczką upominkową.


Trwająca w 2020 roku pandemia COVID-19 uniemożliwiła organizację koncertu. Chcąc podtrzymać tradycję Fundacja postanowiła zrealizować projekt pn. „Wyjątkowy św.  Mikołaj dla dzieci-2020” i obdarować paczkami upominkami 1000 dzieci: niepełnosprawnych, które na stałe przebywają w ośrodkach  szkolno- wychowawczych,  domach dziecka, a także dzieci ze Szkół Życia z województwa łódzkiego.
Fundacja-„INTEGRACJA JP II” dziękuje Województwu Łódzkiemu oraz wszystkim darczyńcom, za wsparcie naszej akcji i podzielenie się sercem z potrzebującymi dziećmi.Zobacz, co piszą w mediach:

TVP 3 - Św. Mikołaj, mimo obostrzeń odwiedził niepełnosprawne dzieci

TVP 3 - Rozmowa dnia

TV TOYA - Wydarzenia