Drodzy Państwo, wychodząc naprzeciw prośbom wielu szkół specjalnych i ośrodków szkolno-wychowawczych, które ze względu na obostrzenia związane z sytuacją epidemiczną w województwie łódzkim zwracały się o zmianę terminu przeprowadzenia Festiwalu Sztuki Młodych Niepełnosprawnych „Krajobraz serca” Fundacja Integracja JP II postanowiła o przesunięciu terminu Festiwalu na miesiąc listopad, 2021 roku.

Pragniemy stworzyć równe szanse dla wszystkich podopiecznych ośrodków, aby każde dziecko miało możliwość artystycznej wypowiedzi i realizacji projektów. Będzie to możliwe kiedy wszystkie dzieci powrócą do wspólnych zajęć; możliwości tworzenia i nauki.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nadesłali swoje prace na konkursy festiwalowe. Skontaktujemy się ze wszystkimi. Mamy wielką nadzieję, że spotkamy się z Wami za parę miesięcy aby wspólnie cieszyć się radością z realizowania pasji oraz spełniania marzeń.

I Festiwal Sztuki Młodych Niepełnosprawnych „Krajobraz Serca”

dedykowany św. Janowi Pawłowi II, organizowany w listopadzie 2021 roku na terenie Parafii Św. Anny w Łodzi. Festiwal jest skierowany do młodych ludzi w wieku 10-24 lat ( w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowej) z niepełnosprawnościami (z orzeczeniem o niepełnosprawności). Przewiduje cykl konkursów i wydarzeń artystycznych obejmujących różne dziedziny sztuki. Uczestnicy konkursowej części Festiwalu kierowani są przez placówki szkolno-wychowawcze. Hasłem przewodnim Festiwalu oraz tematem prac artystycznych w 2021 roku są słowa św. Jana Pawła II: „Dłonie są krajobrazem serca”. Głównym organizatorem Festiwalu jest Fundacja Integracja JP II z siedzibą w Łodzi, al. Marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza 24/26.

Ideą i celem Festiwalu jest umożliwienie osobom z niepełnosprawnościami oraz pochodzącym ze środowisk wykluczonych realizowanie, wbrew przeciwnościom, wybranej drogi życiowej, zgodnej z talentem i marzeniami. Festiwal ma przyczynić się do integracji dzieci i młodzieży z różnych środowisk, nawiązywania kontaktów, odkryć młode talenty i pomóc im w dalszym rozwoju zdolności artystycznych, dać wytchnienie po długim okresie izolacji (szczególnie dotkliwej dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami) oraz nadzieję na rychły powrót do normalności po pandemii koronawirusa.

Zgłoś swój udział

Informacje oraz pytania na temat Festiwalu Krajobraz Serca

Tel:

794 168 628