I Festiwal Sztuki Młodych Niepełnosprawnych Krajobraz Serca

Zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszej edycji wyjątkowego Festiwalu Sztuki Młodych Niepełnosprawnych Krajobraz Serca dedykowanego pamięci św. Jana Pawła II. Hasłem przewodnim Festiwalu są słowa św. Jana Pawła II "Dłonie są krajobrazem serca".

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Integracja JP II z siedzibą w Łodzi. Wszystkie wydarzenia festiwalowe odbędą się na terenie Parafii Św. Anny, przy aleja Marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza 24/26, 93-281 w Łodzi.

Festiwal Krajobraz Serca odbędzie się w dniach: 9-24 października, 2021 r. Składać się będzie z cyklu konkursów dla osób z niepełnosprawnościami obejmujących różne dziedziny sztuki, serii warsztatów oraz koncertów.

Ideą Festiwalu jest umożliwienie osobom z niepełnosprawnościami oraz pochodzącym ze środowisk wykluczonych realizowanie, wbrew przeciwnościom, wybranej drogi życiowej, zgodnej z talentem i marzeniami.

akapit

Do udziału w konkursach festiwalowych zapraszamy osoby z niepełnosprawnościami – utalentowanych artystycznie uczniów szkół podstawowych - od 10 roku życia oraz uczniów szkół ponadpodstawowych, zgłoszonych przez szkoły specjalne oraz placówki szkolno-wychowawcze z województwa łódzkiego.

Cykl konkursów artystycznych zaplanowany jest na trzy soboty października (9, 16, 23), 2021 roku, obejmujących 4 dziedziny sztuki - wokalną, sztuki piękne, literaturę i teatr.

Zwycięzcy pierwszych miejsc nagrodzeni zostaną stypendiami artystycznymi realizowanymi we współpracy z pedagogami uczelni artystycznych oraz zostaną zaproszeni do występu podczas koncertu dla 5 tysięcy dzieci z niepełnosprawnościami i ze środowisk wykluczonych, który odbędzie się w Atlas Arena w Łodzi w grudniu, 2021 r. z okazji dnia św. Mikołaja. Jesteśmy przekonani, że tak trudno dostępne dla osób z niepełnosprawnościami, unikatowe w tym środowisku rozwiązanie przyczyni się nie tylko do dalszego twórczego rozwoju, ale również pozwoli w profesjonalny sposób wesprzeć utalentowaną osobę w obraniu drogi życiowej związanej z działalnością artystyczną, kreatywną.

Mamy nadzieję, że Festiwal przyczyni się do integracji dzieci i młodzieży z różnych środowisk, nawiązywania kontaktów, odkryje młode talenty i pomoże im w obraniu drogi życiowej związanej z kulturą i sztuką, da wytchnienie po długim okresie izolacji (szczególnie dotkliwej dla dzieci i młodzieży ze środowisk wykluczonych, czy z niepełnosprawnościami) oraz nadzieję na rychły powrót do normalności po pandemii koronawirusa.

Zgłoś swój udział

Organizator

Projekt "Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura - Interwencje 2021"
dofinansowanie

Patronat

Informacje oraz pytania na temat Festiwalu Krajobraz Serca

Tel:

794 168 628